Siirry eduskunnan kotisivulle svenska | English | français

Mats Nylund / Ruotsalainen eduskuntaryhmä

Kansanedustajana 21.03.2007 -

Täydellinen nimi: Nylund, Mats Johan
Puhelin: (09) 432 3091
Sähköposti: mats.nylund[at]eduskunta.fi
Ammatti / Arvo: maanviljelijä
Syntymäaika ja -paikka: 01.08.1964 Pedersören kunta
Nykyinen kotikunta: Pedersören kunta
Vaalipiiri:
  • Vaasan vaalipiiri 21.03.2007 -

Eduskuntatoiminta

Nykyiset toimielinjäsenyydet ja tehtävät:
Aiemmat jäsenyydet ja tehtävät eduskunnan toimielimissä:
  • Kansliatoimikunta (vj) 04.02.2010 - 10.12.2010
  • Liikenne- ja viestintävaliokunta 03.04.2007 - 19.04.2011
  • Maa- ja metsätalousvaliokunta 03.04.2007 - 05.09.2013
  • Tulevaisuusvaliokunta 03.05.2007 - 19.04.2011
  • Suuri valiokunta 03.05.2011 - 29.06.2011
  • Valtiovarainvaliokunta (vj) 30.06.2011 - 05.09.2013
  • Maatalousjaosto 01.09.2011 - 05.09.2013
  • Liikennejaosto 01.09.2011 - 05.09.2013
Eduskuntaryhmät:
Tehtävät eduskuntaryhmässä: Ruotsalainen eduskuntaryhmä (1. vpj) 22.03.2007 - 17.04.2007, (2. vpj) 18.04.2007 - 16.06.2011
Päivitetty: 21.07.2014 16:29:23