Siirry sisältöön

Pauli Kiuru

Pauli Kiuru

Nykyinen kansanedustaja

Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   20.04.2011–

Puhelin:

09 432 3071

Sähköposti:

pauli.kiuru(at)eduskunta.fi

Kotisivu:

Ammatti / arvo:

filosofian maisteri, Master of Business Administration

Vaalipiiri:

Pirkanmaan vaalipiiri 20.04.2011–

Toimielinjäsenyydet ja tehtävät:

Tarkastusvaliokunta (jäsen) 18.06.2019–
Lakivaliokunta (varajäsen) 18.06.2019–
Tiedusteluvalvontavaliokunta (jäsen) 26.06.2019–
Eduskunnan kirjaston hallitus (Puheenjohtaja) 09.06.2015–

Avustaja:

Birgitta Myllymäki,  
Puhelin: 09 432 4071
Sähköposti: birgitta.myllymaki(at)eduskunta.fi