Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Carl Haglund

Carl Haglund

Kansanedustajana   22.04.2015–30.07.2016

Ammatti / arvo:

kauppatieteiden maisteri

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • puolustusministeri (Katainen) 05.07.2012–23.06.2014
  • puolustusministeri (Stubb) 24.06.2014–28.05.2015