Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Sirkka-Liisa Anttila

Sirkka-Liisa Anttila

Kansanedustajana   26.03.1983–18.11.1996, 24.03.1999–16.04.2019

Ammatti / arvo:
hallintonotaari
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • maa- ja metsätalousministeri (Vanhanen II) 19.04.2007–21.06.2010
  • maa- ja metsätalousministeri (Kiviniemi) 22.06.2010–21.06.2011

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV