Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Katja Hänninen

Katja Hänninen

Nykyinen kansanedustaja

Vasemmistoliiton eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   04.07.2014–

Puhelin:

09 432 3132

Sähköposti:

katja.hanninen(at)eduskunta.fi

Ammatti / arvo:

ylioppilasmerkonomi, myyjä

Vaalipiiri:

Oulun vaalipiiri 04.07.2014–

Toimielinjäsenyydet ja tehtävät:

Valtiovarainvaliokunta (varajäsen) 14.10.2020–
Työ- ja elinkeinojaosto (jäsen) 16.10.2020–
Kunta- ja terveysjaosto (jäsen) 16.10.2020–
Tarkastusvaliokunta (jäsen) 18.06.2019–
Sosiaali- ja terveysvaliokunta (varajäsen) 02.05.2019–
Tulevaisuusvaliokunta (jäsen) 02.05.2019–
Kansaneläkelaitoksen valtuutetut (varajäsen) 18.06.2019–
Suomen itsenäisyyden juhlarahaston hallintoneuvosto (jäsen) 20.02.2020–

Avustaja:

Riikka Korpinurmi, eduskuntaryhmän avustaja
Puhelin: 09 432 4153, 050 300 7248
Sähköposti: riikka.korpinurmi(at)eduskunta.fi