Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Krista Mikkonen

Krista Mikkonen

Nykyinen kansanedustaja

Vihreä eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   22.04.2015–

Puhelin:

09 432 3100

Sähköposti:

krista.mikkonen(at)eduskunta.fi

Ammatti / arvo:

filosofian maisteri, biologi

Vaalipiiri:

Savo-Karjalan vaalipiiri 22.04.2015–

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • ympäristö- ja ilmastoministeri (Rinne) 06.06.2019–09.12.2019
  • ympäristö- ja ilmastoministeri (Marin) 10.12.2019–

Avustaja:

Mikko Jalo,  
Puhelin: 09 432 4168, 050 5968592
Sähköposti: mikko.jalo(at)eduskunta.fi