Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Ville Skinnari

Ville Skinnari

Nykyinen kansanedustaja

Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   22.04.2015–

Puhelin:

09 432 3103

Sähköposti:

ville.skinnari(at)eduskunta.fi

Kotisivu:

Ammatti / arvo:

lakimies (Master of Laws), pienyrittäjä

Vaalipiiri:

Hämeen vaalipiiri 22.04.2015–

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • kehitysyhteistyö- ja ulkomaankauppaministeri (Rinne) 06.06.2019–09.12.2019
  • kehitysyhteistyö- ja ulkomaankauppaministeri (Marin) 10.12.2019–

Avustaja:

Emi Pellonpää,  
Puhelin: 050 574 0970
Sähköposti: emil.pellonpaa(at)eduskunta.fi