Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Kari Kulmala

Kari Kulmala

Sininen eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   22.04.2015–

Puhelin:
09 432 3070
Sähköposti:
kari.kulmala(at)eduskunta.fi
Kotisivu:
Ammatti / arvo:
hallintotieteiden maisteri, ylikonstaapeli
Vaalipiiri:
Savo-Karjalan vaalipiiri 22.04.2015–
Toimielinjäsenyydet ja tehtävät:
Valtiovarainvaliokunta (jäsen) 07.09.2017–
Hallinto- ja turvallisuusjaosto (jäsen) 22.09.2017–
Verojaosto (jäsen) 03.05.2018–
Maatalousjaosto (jäsen) 22.09.2017–
Hallintovaliokunta (jäsen) 09.06.2015–
Maa- ja metsätalousvaliokunta (jäsen) 09.06.2015–, (Varapuheenjohtaja) 14.09.2017–
Pohjoismaiden neuvoston Suomen valtuuskunta (jäsen) 09.02.2018–
Arktisen alueen parlamentaarikkokonferenssin Suomen valtuuskunta (jäsen) 10.06.2015–
Itämeren parlamentaarikkokonferenssin Suomen valtuuskunta (jäsen) 20.10.2017–, (Puheenjohtaja) 08.11.2017–
Kansainvälisten asiain foorumi (jäsen) 08.11.2017–
Tehtävät eduskuntaryhmässä:
  • Sininen eduskuntaryhmä (1. varapuheenjohtaja) 31.01.2018–
Avustaja:
Suvi Viinala,  
Puhelin: 09 432 4070
Sähköposti: suvi.viinala(at)eduskunta.fi

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV

Kansanedustajan ilmoittamat sidonnaisuudet ja tulot