Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Matti Hokkanen

Matti Hokkanen

Kansanedustajana   22.01.1972–25.03.1983, 21.03.1987–21.03.1991

Ammatti / arvo:
ekonomi, toimitusjohtaja, maakuntaneuvos

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV