Antti Kurvinen

Antti Kurvinen

Nykyinen kansanedustaja

Keskustan eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   22.04.2015–

Puhelin:
09 432 3078
Sähköposti:
antti.kurvinen(at)eduskunta.fi
Ammatti / arvo:
lakimies, oikeustieteen maisteri
Vaalipiiri:
Vaasan vaalipiiri 22.04.2015–
Toimielinjäsenyydet ja tehtävät:
Suuri valiokunta (jäsen) 18.06.2019–
Lakivaliokunta (varajäsen) 11.12.2019–
Sosiaali- ja terveysvaliokunta (varajäsen) 03.04.2020–
Tiedusteluvalvontavaliokunta (jäsen) 26.06.2019–
Työelämä- ja tasa-arvovaliokunta (jäsen) 18.06.2019–
ETYJ:n parlamentaarisen yleiskokouksen Suomen valtuuskunta (varajäsen) 18.06.2019–
Yleisradio Oy:n hallintoneuvosto (jäsen) 18.06.2019–
Tehtävät eduskuntaryhmässä:
  • Keskustan eduskuntaryhmä (puheenjohtaja) 07.06.2019–
Avustaja:
Annukka Annala,  
Puhelin: 09 432 4078
Sähköposti: annukka.annala(at)eduskunta.fi

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV

Kansanedustajan ilmoittamat sidonnaisuudet ja tulot