Siirry sisältöön

Mats Löfström

Mats Löfström

Nykyinen kansanedustaja

Ruotsalainen eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   22.04.2015–

Puhelin:

09 432 3090

Sähköposti:

mats.lofstrom(at)eduskunta.fi

Kotisivu:

Ammatti / arvo:

kansanedustaja

Vaalipiiri:

Ahvenanmaan maakunnan vaalipiiri 22.04.2015–

Toimielinjäsenyydet ja tehtävät:

Perustuslakivaliokunta (jäsen) 18.06.2019–
Ulkoasiainvaliokunta (varajäsen) 03.04.2020–
Hallintovaliokunta (jäsen) 18.06.2019–
Ulkopoliittisen instituutin neuvottelukunta (jäsen) 19.06.2019–31.05.2023
Parlamenttienvälinen liitto IPU, Suomen ryhmän johtokunta (jäsen) 10.09.2019–

Tehtävät eduskuntaryhmässä:

  • Ruotsalainen eduskuntaryhmä (1. varapuheenjohtaja) 07.06.2019–

Avustaja:

Emma Lindvall,  
Puhelin: 09 432 4090
Sähköposti: emma.lindvall(at)eduskunta.fi