Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Ensio Laine

Ensio Laine

Kansanedustajana   24.05.1968 - 04.06.1986, 11.09.1990 - 23.03.1995, 05.06.1986 - 10.09.1990

Ammatti / arvo:
asentaja, valtiopäiväneuvos
Tehtävät eduskuntaryhmässä:
  • Suomen kansan demokraattisen liiton eduskuntaryhmä (vpj) 1977-1981 -
  • Demokraattinen vaihtoehto (pj) 1987-1990 -

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV