Riitta Järvisalo  
Kansanedustajana  22.01.1972 - 23.03.1979, 23.03.1982 - 21.03.1991

Nimi: Järvisalo, Riitta
Ammatti / arvo: ekonomi
Aiemmat vaalipiirit: Hämeen läänin pohjoinen vaalipiiri 22.01.1972 - 23.03.1979
Hämeen läänin pohjoinen vaalipiiri 23.03.1982 - 21.03.1991
Aiemmat toimielinjäsenyydet ja tehtävät: Laki- ja talousvaliokunta (Varapuheenjohtaja) 1983 - 1990
Eduskunnan tilintarkastajat (Puheenjohtaja) 1982 - 1991,  -
Pohjoismaiden neuvoston Suomen valtuuskunta (varajäsen) 1983 - 1986, (jäsen) 1987 - 1990
Toinen lakivaliokunta  -
Pankkivaliokunta  -
Perustuslakivaliokunta  -
Sivistysvaliokunta  -
Suuri valiokunta  -
Yleisradio Oy:n hallintoneuvosto 1975-1979 - , 1983-1990 -
Eduskunnan kirjaston hallitus  -
Aiemmat eduskuntaryhmät: Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä 22.01.1972 - 23.03.1979
Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä 23.03.1982 - 21.03.1991
Kansanedustajana: 23.03.1982 - 21.03.1991
Edeltäjä: Tellervo Maria Koivisto /Sdp