Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Anna-Liisa Kasurinen

Anna-Liisa Kasurinen

Kansanedustajana   24.03.1979–23.03.1995

Ammatti / arvo:
sairaanhoitaja
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • ministeri opetusministeriössä (Holkeri) 30.04.1987–26.04.1991
  • ministeri liikenneministeriössä (Holkeri) 28.08.1990–26.04.1991
Tehtävät eduskuntaryhmässä:
  • Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä (tilintarkastaja) –

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV