Siirry sisältöön

Anneli Jäätteenmäki

Anneli Jäätteenmäki

Kansanedustajana   21.03.1987–20.03.2007

Edustajantoimi keskeytynyt:

20.07.2004 - 20.03.2007
Toimii Euroopan parlamentin jäsenenä
Tilalla: Terhi Peltokorpi /kesk

Ammatti / arvo:

varatuomari

Valtioneuvoston jäsenyydet:

  • Pääministeri (Jäätteenmäki) 17.04.2003–23.06.2003
  • oikeusministeri (Aho) 01.05.1994–12.04.1995