Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Lea Mäkipää

Lea Mäkipää

Kansanedustajana   26.03.1983–23.03.1995, 20.04.2011–16.04.2019

Ammatti / arvo:
merkonomi

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV