Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Mikko Pesälä

Mikko Pesälä

Kansanedustajana   27.09.1975–23.03.1999

Ammatti / arvo:
maanviljelijä
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • maa- ja metsätalousministeri (Aho) 12.04.1994–13.04.1995

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV