Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Tapani Mörttinen

Tapani Mörttinen

Kansanedustajana   27.09.1975 - 25.03.1983, 21.03.1987 - 21.03.1991

Ammatti / arvo:
maanviljelijä, johtaja
Tehtävät eduskuntaryhmässä:
  • Kansallisen kokoomuksen eduskuntaryhmä (pj) 1987-1989 -

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV