Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Markku Pohjola

Markku Pohjola

Kansanedustajana   21.03.1987 - 21.03.1991, 24.03.1995 - 23.03.1999

Ammatti / arvo:
käräjätuomari
Tehtävät eduskuntaryhmässä:
  • Sosialidemokraattinen eduskuntaryhmä, ryhmätoimikunta 1987-1990 -

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV