Ohita päänavigaatio

Siirry sisältöön

Markus Mustajärvi

Markus Mustajärvi

Nykyinen kansanedustaja

Vasemmistoliiton eduskuntaryhmä

Kansanedustajana   19.03.2003–

Puhelin:

09 432 3133

Sähköposti:

markus.mustajarvi(at)eduskunta.fi

Ammatti / arvo:

yhteiskuntatieteiden maisteri, metsätalousinsinööri

Vaalipiiri:

Lapin vaalipiiri 19.03.2003–

Toimielinjäsenyydet ja tehtävät:

Ulkoasiainvaliokunta (varajäsen) 18.06.2019–
Puolustusvaliokunta (jäsen) 05.05.2015–
Tiedusteluvalvontavaliokunta (jäsen) 26.06.2019–
ETYJ:n parlamentaarisen yleiskokouksen Suomen valtuuskunta (varajäsen) 18.06.2019–
Eduskunnan pankkivaltuusto (jäsen) 05.11.2019–

Avustaja:

Taneli Hämäläinen, eduskuntaryhmän avustaja
Puhelin: 09 432 4043, 050 574 1357
Sähköposti: taneli.hamalainen(at)eduskunta.fi