Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Erkki Haukipuro

Erkki Haukipuro

Kansanedustajana   05.04.1966–30.09.1973

Ammatti / arvo:
maanviljelijä, maaherra
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • maa- ja metsätalousministeri (Sorsa) 04.09.1972–31.07.1973

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV