Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Ilmo Paananen

Ilmo Paananen

Kansanedustajana   05.04.1966 - 21.01.1972

Ammatti / arvo:
valtiotieteen maisteri, kaupunginjohtaja, kaupunkineuvos
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • työvoimaministeri (Liinamaa) 13.06.1975 - 29.11.1975

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV