Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Samppa Aittoniemi

Samppa Aittoniemi

Kansanedustajana   01.09.1933 - 31.08.1936, 22.07.1948 - 21.07.1958

Ammatti / arvo:
filosofian maisteri, maanviljelijä

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV