Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Anshelm Alestalo

Anshelm Alestalo

Kansanedustajana   13.02.1923 - 31.08.1939, 06.04.1945 - 21.07.1948

Ammatti / arvo:
maanviljelijä, kunnallisneuvos

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV