Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Waldemar Bergroth

Waldemar Bergroth

Kansanedustajana   01.11.1917 - 31.03.1919, 05.09.1922 - 01.09.1927

Ammatti / arvo:
kirkkoherra, lääninrovasti

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV