Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Kyösti Haataja

Kyösti Haataja

Kansanedustajana   04.04.1917 - 31.03.1919, 01.08.1929 - 20.10.1930

Ammatti / arvo:
pääjohtaja, professori

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV