Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Mandi Hannula

Mandi Hannula

Kansanedustajana   01.04.1919–20.10.1930, 01.09.1936–05.04.1945

Ammatti / arvo:
kansakoulunopettaja, kunnallisneuvos
Tehtävät eduskuntaryhmässä:
  • Edistyspuolueen eduskuntaryhmä (vpj) –

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV