Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Edvard Helenelund

Edvard Helenelund

Kansanedustajana   01.04.1919–30.04.1924, 02.09.1927–31.07.1929, 21.10.1930–05.04.1945

Ammatti / arvo:
maanviljelijä, kunnallisneuvos

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV