Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Heikki Hykkäälä

Heikki Hykkäälä

Kansanedustajana   22.07.1948 - 21.07.1958, 05.04.1966 - 26.09.1975

Ammatti / arvo:
toimistopäällikkö, kunnallisneuvos

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV