Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Einari Jaakkola

Einari Jaakkola

Kansanedustajana   29.03.1954 - 04.04.1966

Ammatti / arvo:
maanviljelijä
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • maatalousministeri (Sukselainen II) 13.01.1959 - 13.07.1961

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV