Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Kalle Joukanen

Kalle Joukanen

Kansanedustajana   21.10.1930 - 28.04.1932, 01.09.1936 - 05.04.1945, 22.07.1948 - 28.03.1954

Ammatti / arvo:
maanviljelijä, liikemies, kunnallisneuvos

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV