Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Olavi Kajala

Olavi Kajala

Kansanedustajana   01.09.1939 - 15.06.1942, 22.07.1948 - 20.07.1951, 29.03.1954 - 21.07.1958, 20.02.1962 - 04.04.1966

Ammatti / arvo:
ekonomi, lainopin kandidaatti, kaupunginjohtaja

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV