Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Aku Korvenoja

Aku Korvenoja

Kansanedustajana   01.09.1933 - 31.08.1936, 01.09.1939 - 05.04.1945

Ammatti / arvo:
agronomi, maanviljelijä, maanviljelysneuvos

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV