Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Jalmari Kovanen

Jalmari Kovanen

Kansanedustajana   01.05.1924 - 01.09.1927, 01.08.1929 - 31.08.1933

Ammatti / arvo:
maanviljelijä

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV