Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

August Kuusisto

August Kuusisto

Kansanedustajana   02.09.1927–31.07.1929, 21.10.1930–05.04.1945

Ammatti / arvo:
maanviljelijä

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV