Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Kalle Kämäräinen

Kalle Kämäräinen

Kansanedustajana   21.10.1930 - 05.04.1945, 29.03.1954 - 19.02.1962

Ammatti / arvo:
maanviljelijä, kunnallisneuvos

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV