Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Marja Lahti

Marja Lahti

Kansanedustajana   29.03.1954–19.04.1967

Ammatti / arvo:
emäntä
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • ministeri maatalousministeriössä (Virolainen) 12.09.1964–26.05.1966
Tehtävät eduskuntaryhmässä:
  • Keskustan eduskuntaryhmä (vpj) –

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV