Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Emil Lampinen

Emil Lampinen

Kansanedustajana   21.10.1930 - 31.08.1936, 01.09.1939 - 14.05.1954

Ammatti / arvo:
maanviljelijä, maanviljelysneuvos

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV