Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Lempi Lehto

Lempi Lehto

Kansanedustajana   20.04.1943 - 03.11.1944, 29.03.1954 - 19.02.1962

Ammatti / arvo:
toimitsija

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV