Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Vilho Leivonen

Vilho Leivonen

Kansanedustajana   21.07.1951 - 28.03.1954, 20.02.1962 - 04.04.1966

Ammatti / arvo:
maanviljelijä, talousneuvos

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV