Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Bertel Lindh

Bertel Lindh

Kansanedustajana   11.12.1953 - 04.04.1966

Ammatti / arvo:
maanviljelijä, saarnaaja, kunnallisneuvos
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • ministeri maatalousministeriössä (Sukselainen) 27.05.1957 - 02.07.1957

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV