Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Jalmari Linna

Jalmari Linna

Kansanedustajana   01.04.1919 - 04.09.1922, 02.09.1927 - 05.04.1945, 02.09.1949 - 20.07.1951

Ammatti / arvo:
hedelmäviljelijä

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV