Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Aino Luostarinen

Aino Luostarinen

Kansanedustajana   02.09.1927–20.10.1930, 01.09.1936–03.07.1953

Ammatti / arvo:
emäntä, kunnallisneuvoksetar

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV