Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Aino Malkamäki

Aino Malkamäki

Kansanedustajana   05.09.1922–31.07.1929, 01.09.1933–21.07.1958, 18.11.1960–17.10.1961

Ammatti / arvo:
kansakoulunopettaja, kouluneuvos
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • sosiaaliministeri (Sukselainen) 02.09.1957–29.11.1957

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV