Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Matti Meriläinen

Matti Meriläinen

Kansanedustajana   06.04.1945 - 28.03.1954, 22.07.1958 - 19.02.1962

Ammatti / arvo:
maanviljelijä

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV