Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Lauri Murtomaa

Lauri Murtomaa

Kansanedustajana   01.09.1939–29.07.1955

Ammatti / arvo:
maatalousteknikko, pienviljelysneuvoja
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • ministeri sosiaaliministeriössä (Kekkonen III) 20.09.1951–08.07.1953

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV