Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Santeri Mäkelä

Santeri Mäkelä

Kansanedustajana   01.03.1910–01.02.1914, 01.11.1917–16.05.1918

Ammatti / arvo:
pienviljelijä, kirjailija

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV