Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Eero Mäkinen

Eero Mäkinen

Kansanedustajana   06.04.1945 - 20.07.1951

Ammatti / arvo:
filosofian tohtori, toimitusjohtaja,, vuorineuvos
Valtioneuvoston jäsenyydet:
  • kulkulaitosten ja yleisten töiden apulaisministeri (Kekkonen IV) 09.07.1953 - 27.10.1953

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV