Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Kuno Nyman

Kuno Nyman

Kansanedustajana   21.10.1930 - 31.08.1936, 17.11.1944 - 05.04.1945

Ammatti / arvo:
pääjohtaja, kauppatieteen tohtori h.c.

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV