Ohita valintanauhan komennot
Siirry pääsisältöön

Hermanni Pojanluoma

Hermanni Pojanluoma

Kansanedustajana   05.09.1922 - 01.09.1927, 21.10.1930 - 31.08.1933

Ammatti / arvo:
maanviljelijä, kunnallisneuvos

Päättyneet jäsenyydet ja eduskuntatehtävät

CV